A intrat in minutul 62, iar cateva minute mai tarziu a facut un gol: Maxim a dat o pasa decisiva, dar Stuttgart a pierdut din nou in Zweite Bundesliga

Alexandru Maxim VfB Stuttgart Zweite Bundesliga Stranieri
Data publicarii: Sambata 10 Septembrie 2016, 10:50
Data actualizarii: Sambata 10 Septembrie 2016, 10:56

Alex Maxim nu este titular nici in mandatul lui Jos Luhukay, dar se lupta pentru a-si castiga un loc in primul 11. Romanul a dat o pasa decisiva in meciul de aseara, insa echipa sa a fost in cele din urma invinsa.

Alex Maxim a dat o pasa decisiva in meciul disputat de Stuttgart, pe teren propriu, in fata a peste 50 de mii de spectatori. Vfb Stuttgart a pierdut insa impotriva celor de la Heidenheim, scor 1-2.

Maxim a inceput partida ca rezerva, dar a fost introdus in minutul 62. 10 minute mai tarziu, acesta a oferit pasa decisiva la golul lui Sunjic, care a egalat.

Golurile oaspetilor de la Heidenheim au fost marcate de Verhoek (69) si Skarke (76).

Dupa 4 etape, Stuttgart are doua victorii si doua infrangeri, ocupand un provizoriu loc 6. Formatia svaba mai poate pica in clasament dupa meciurile de astazi.

Lider in Zweite Bundesliga este Braunschweig, cu 12 puncte din tot atatea posibile.