A inceput sa planga in fata tuturor! Bourceanu a asistat la momente dramatice in Turcia! Ce s-a intamplat la meciul de debut

Alex Bourceanu Trabzonspor Stranieri
Data publicarii: Luni 10 Februarie 2014, 06:50
Data actualizarii: Luni 10 Februarie 2014, 07:06

► Luni, LIVE de la Tribunal la Sport.ro, www.sport.ro si m.sport.ro: Dosarul Transferurilor, episodul 66! Final de Dosar?

Trabzon 2-4 Akhisar | Alex Bourceanu a avut un debut de cosmar la Trabzonspor. Fostul capitan al Stelei, desi a avut o evolutie apreciata de presa din Turcia, nu a putut evita dezastrul cu Akhisar - schimbat in minutul 59, la 2 minute dupa ce a primit galben, Bourceanu a vazut de pe banca momente cu adevarat dramatice cu portarul echipei sale, Onur Kivrak, s-a prabusit la pamant, fiind rusinat de cele 4 goluri primite.

In urma acestui rezultat, sansele lui Trabzon la un loc de cupele europene au scazut, echipa ajungand pe locul 9! O victorie i-ar fi dus pana pe locul 5 in clasament, pe care a ajuns insa Akhisar.