Raul Rusescu Estoril Praia Europa Portugalia Sporting Braga Stranieri
Data publicarii: Marti 18 Februarie 2014, 07:00
Data actualizarii: Marti 18 Februarie 2014, 08:00

►Drumul spre Torino incepe joi, ora 20:00, Dnepr – Tottenham in direct Sport.ro si Voyo.ro!

Echipele de start:

Estoril Praia: Vagner - Mano, Tavares, Fernandes, Babanco - Santos, Amado - Carlitos, Evando, Seba - Balboa

Braga: Eduardo - Miljkovic, Coelho, Sasso, Nurio - Mauro, Custodio - Pardo, Alan, Rafa - Rusescu

Fazele:

Min 92. GOOL Braga! Rusescu inscrie cu capul, dupa o centrare din partea dreapta! 2-1 pentru Praia! VEZI AICI VIDEO CU GOLUL!

Min 77. Estoril a fost la un pas de 3-0! Sutul de la mare distanta al lui Carlitos a fost blocat de portar!

Min 65. Ratare uriasa a lui Rusescu! A tras in diagonala, din 14 metri, mingea s-a lovit de un fundas pe linia portii!

Min 43. GOL Estoril! Evando marcheaza pentru 2-0!

Min 23. GOL Estoril! Carlitos scapa singur cu portarul si da un gol plasat, dupa o serie de cinci pase! 1-0 pentru Estoril!

Raul Rusescu a jucat intr-un nou meci pentru Braga. Este vorba despre intalnirea cu Estoril Praia, din campionat, acolo unde Raul a fost pe teren din primul minut si a marcat in prelungiri.

In clasament, Braga ramane pe pozitia a 7-a, la sase puncte in spatele celor de la Nacional Funchal, ocupanti ai ultimului loc de Europa League.

Rusescu a marcat de sase ori pana acum la Braga.