cristi chivu youth league Stiri
Data publicarii: Miercuri 24 Noiembrie 2021, 18:02
Data actualizarii: Miercuri 24 Noiembrie 2021, 18:04

Cristian Chivu a obținut o nouă victorie în UEFA Youth League.

Inter U19 s-a impus în fața lui Shaktar Donetk în grupele UEFA Youth League. Trupa antrenată de Cristian Chivu s-a impus cu 1-0 și sunt lideri incontestabili în grupa D.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Peschetola. în minutul 4, dintr-o centrare. Ambele echipe au fost pericolase în prima repriză, însă în partea a doua a meciului situația s-a reglat.

Băieții lui Chivu au dominat meciul și au ajuns la patru victorii și o remiză în grupă. În ultima etapă, se duelează cu Real Madrid, în meciul ce va decide cine va câștiga grupa.

Ultima etapă programează partidele Real Madrid – Inter Milano şi Şahtior – Şeriff.

Echipa care câştigă grupa merge direct în optimile de finală ale competiţiei, iar cea care va termina pe locul secund va juca într-un play-off pentru accederea în optimi.