Debut de COSMAR pentru Iniesta in Japonia! Ce s-a intamplat la primul lui meci pentru un alt club in afara Barcelonei

Andres Iniesta a plecat in aceasta vara la Vissel Kobe din Japonia.

Astazi a avut loc debutul lui Andres Iniesta la Vissel Kobe iar meciul a fost unul de cosmar pentru echipa sa! Echipa sa era deja condusa cu 2-0 pe propriul teren in momentul in care Iniesta a fost introdus pe teren, in uralele fanilor.

Keisuke Saka a deschis scorul pentru Shonan Bellmare dupa 11 minute, pentru ca Mitsuki Saito sa faca 2-0 dupa pauza. Iniesta a intrat in minutul 59, insa 8 minute mai tarziu a venit golul de 3-0 al lui Shunsuke Kikuchi iar acesta a fost scorul final. Si echipa lui Fernando Torres, Sagan Tosu, a fost invinsa pe propriul teren la debutul atacantului spaniol, 0-1 cu Vegalta Sendai

Andres Iniesta a jucat toata cariera la FC Barcelona pana la despartirea din aceasta vara.

Tot mai multe țări europene impun vaccinarea anti-Covid, sub amenințarea unui val 4 al pandemiei