Xavi Hernandez, dezlănțuit la pauza meciului cu ultima clasată din LaLiga! L-a pus la colț pe Lewandwoski

Xavi Hernandez Barcelona Robert Lewandwoski Spania
Data publicarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 13:53
Data actualizarii: Vineri 22 Decembrie 2023, 13:56

Barcelona s-a chinuit să câștige ultimul meci al anului din LaLiga, duelul de pe teren propriu cu Almeria, scor 3-2.

Catalanii au deschis scorul prin Raphinha, dar oaspeții au egalat prin Baptistao. Sergi Roberto a dus-o din nou pe Barcelona în avantaj, însă Almeria a egalat din nou, prin Gonzalez. Același Sergi Roberto a reușit însă să aducă o victorie muncită campioanei en-titre din LaLiga.

Xavi Hernandez s-a arătat extrem de supărat pe jucătorii săi după ultimul meci din campionat și a recunoscut că și-a băgat fotbaliștii în ședință la pauză. Mai mult, antrenorul a dezvăluit că a purtat cel mai dur discurs al său din carieră, pentru a-și trezi echipa.

Xavi Hernandez l-a certat pe Robert Lewandowski

Xavi a explicat la final că a fost nevoit să atingă orgoliul jucătorilor, deși nu a dat detalii. Cu toate astea, presa iberică informează că antrenorul a făcut un adevărat scandal în vestiar și nu și-a menajat deloc fotbaliștii, nici măcar pe cei cu greutate.

Robert Lewandowski a fost unul dintre cei vizați, care a căzut „victimă” furiei lui Xavi, care i-ar fi strigat: „Să vedem dacă începi să alergi și tu într-un final!”

În cazul lui Andreas Christensen și Joao Felix, Xavi a trecut la fapte și a decis să îi lase la vestiar pe cei doi titulari.