LewanGOLski! 'Mașina de goluri' a lui Bayern e de neoprit! Cifre monstruoase în acest an

Robert Lewandwoski Bayern Munchen Dinamo Kiev uefa champions league Liga Campionilor Robert Lewandowski
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Miercuri 29 Septembrie 2021, 22:57
Data actualizarii: Miercuri 29 Septembrie 2021, 22:58

Bayern Munchen și Dinamo Kiev s-au întâlnit în a doua etapă din Champions League.

Campioana Germaniei este de neoprit în acest sezon, iar după victoria cu Barcelona, 3-0, din primul meci al grupei, a urmat un nou meci în care a dominat total. Bavarezii au făcut spectacol în prima repriză a meciului, acolo unde au deschis scorul încă din minutul 12.

Robert Lewandowski a marcat din penalty, cu o execuție simplă, pe jos, învingându-l fără probleme pe portarul lui Kiev. Astfel, atacantul polonez a reușit o performanță incredibilă, după ce a înscris în toate meciurile de pe teren propriu pe care Bayern le-a jucat în 2021.

• Robert Lewandowski

Același Lewa a reușit să facă 'dubla' în minutul 27, după o pasă perfectă a lui Thomas Muller. Astfel, atacantul a ajuns la 13 goluri în 9 meciuri jucate pentru Bayern în toate competițiile.