VIDEO / Messi este de AUR! Depor 1-3 Barca! Vezi gafa lui Valdes

Data publicarii: Duminica 06 Decembrie 2009, 09:31
Data actualizarii: Duminica 06 Decembrie 2009, 10:16

Tot ce atinge Messi se transforma in aur, scrie ziarul catalan Sport, dupa ce noul Balon de Aur a marcat doua goluri pentru Barca in derby-ul cu Deportivo, nici Ibrahimovic nu a ramas dator!

Barcelona s-a impus in deplasarea din Galicia in stil de mare echipa: "Am redevenit Barcelona de alta data", a spus Guardiola dupa meci.

Messi a deschis scorul in minutul 26 si a demonstrat de ce merita sa fie Balonul de Aur. Al doilea gol al argentinianului a fost vital pentru Barcelona, care s-a vazut egalata la sfarsitul primei reprize dupa o gafa a lui Valdes. Messi a facut insa 2-1 pentru trupa lui Guardiola in minutul 78, iar Ibrahimovic a incheiat conturile cu Depor in minutul 83. Ambele goluri ale Barcei au venit in urma unor actiuni initiate de Pedro, intrat in repriza secunda in locul lui Henry.