VIDEO / Le-au SCUTURAT poarta! Ronaldo, Senna si Marquez duc fotbalul la un nou nivel!

Cristiano Ronaldo Marcos Senna Rafa Marquez Spania
Data publicarii: Luni 22 Februarie 2010, 09:03
Data actualizarii: Luni 22 Februarie 2010, 09:19

Cristiano Ronaldo, Marcos Senna si Rafa Marquez au marcat golurile etapei in Spania - toate din lovitura libera!

Se pare ca pentru gigantii din Spania nu mai este de ajuns sa-si bata rivalele la scor, Barca si Real se bat mai nou si in cele mai tari executii! Cristiano Ronaldo a fost din nou omul meciului pentru Real, dupa ce a reusit sa deschida scorul cu Villarreal cu o super executie din lovitura libera in minutul 18, Senna a readus speranta pentru Villarreal in minutul 31 tot printr-o bijuterie de gol. In cele din urma, Villarreal a incasat nu mai putin de sase goluri pana la final.

Chiar daca Real s-a distrat cu Villareal, Barca a ramas pe primul loc in Spania, cu doua puncte peste rivala din Madrid. Catalanii au dat si ei multe goluri si au batut cu 4-0 pe Racing Santander.

O jumatate de ora i-a trebuit Barcei ca sa-i arate lui Racing cine face legea...Iniesta a fost cel care a deschis balul pe Camp Nou. Henry a facut apoi 2-0, iar Marquez a marcat un gol de senzatie pentru 3-0, scorul pauzei.

In partea a doua, pentru 4-0 a marcat Thiago, un jucator de 18 ani, aflat la prima reusita in tricoul Barcei. A fost meciul cu numarul 100 pentru antrenorul Guardiola.