VIDEO! Ca Beckham in vremurile bune: Gol superb marcat de Contra! AS: Contra, "Lordul" meciului Getafe - Malaga!

Data publicarii: Luni 09 Martie 2009, 08:37
Data actualizarii: Luni 09 Martie 2009, 16:06

Contra a facut senzatie in ultima etapa din Spania, unde a inscris un super gol din lovitura libera de la marginea careului.

"A scos pe Getafe din incurcatura cand a intrat in teren si a marcat un gol pentru speranta cu o lovitura libera magistrala pentru scorul de 1-2", scrie As.

Getafe a pierdut cu Malaga cu 2-1, dar golul lui Contra i-a lasat masca pe toti jucatorii de pe teren. Fundasul roman a tras superb de la marginea careului in minutul 74, la doar 18 minute dupa ce a fost introdus in teren in locul lui Cortes, iar mingea s-a dus in vinclul portii celor de la Malaga.

Contra a mai iesit in evidenta in prima repriza. Desi a fost doar pe banca, din cauza unor proteste a primit cartonasul galben, in minutul 35.

Malaga a marcat prin Eliseu in minutul 30 si Baha in al doilea minut de prelungiri din prima repriza.

In clasamentul din Spania conduce FC Barcelona, cu 63 de puncte, fiind urmata de Real Madrid, cu 57 de puncte, si FC Sevilla, cu 50 de puncte.

Vezi golul superb marcat de Cosmin Contra!