VIDEO Greseala fatala! Vezi autogolul etapei marcat de Barcelona in ultimul minut!

Data publicarii: Duminica 01 Noiembrie 2009, 07:45
Data actualizarii: Duminica 01 Noiembrie 2009, 22:52

Barcelona a terminat sambata seara la egalitate scor 1-1 cu Osasuna! Vezi toate rezultatele!

VIDEO Higuain il salveaza pe Pellegrini: 2 goluri in trei minute! Real 2-0 Getafe!

Barcelona s-a incurcat singura pe Reyno de Navarra unde a pierdut 2 puncte importante in lupta cu Real Madrid.

Un autogol al lui Pique le-a stricat planurile catalanilor care au intalnit o echipa bine organizata. De 72 de minute a avut nevoie campioana din Spania ca sa deschida scorul prin Keita. In ultimele minute de joc insa Pique l-a 'invins' pe Valdes dupa o faza in care apararea catalana a gresit in lant.

"Sunt suparat ca am fost atat de aproape de victorie si nu am reusit sa o obtinem. Acum trebuie sa ne revenim si sa obtinem un rezultat bun in Rusia, in Champions League" a declarat Pep Guardiola dupa meci.

"Am jucat bine, insa se mai intampla si astfel de momente.Trebuie sa muncim mai mult. Eu nu sunt sub presiunea de a inscrie la fiecare meci" a spus si Seydou Keita.

Echipe de start:

Osasuna: Ricardo; Azpilicueta, Miguel Flano, Josetxo, Monreal; Juanfran (Galan, m.82), Punal (Ruper, m.77), Nekounam, Camunas; Pandiani, Aranda (Masoud, m.70).

Barcelona: Valdes; Puyol, Pique, Chygrynskiy (Márquez, m.61), Abidal; Xavi, Busquets, Keita; Messi, Ibrahimovic, Iniesta (Pedro, m.90).

Marcatori: 0-1, m.72: Keita. 1-1, m.93: Pique (autogol)