Gareth Bale Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 10:59
Data actualizarii: Duminica 15 Septembrie 2013, 11:41

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Gareth Bale a debutat aseara in tricoul Realului, intr-un meci cu final nu tocmai fericit pentru madrileni.

Real nu a reusit decat un egal in deplasare, cu Villarreal, 2-2, si a ramas la doua puncte in spatele Barcelonei.

Toti ochii au fost atintiti asupra cuplului de 200 de milioane al Realului, Gareth Bale-Cristiano Ronaldo. Ambii au reusit sa puncteze, si au dus scorul la 2-1 pentru madrileni, dupa ce Cani a inscris pentru 1-0 in minutul 21.

Giovani dos Santos a marcat golul egalizator, in minutul 70, si Real a pierdut astfel primele puncte din acest sezon.

CLICK AICI PENTRU GOLUL SI TOATE FAZELE REUSITE DE GARETH BALE

CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI RONALDO

Barcelona a castigat cu mari emotii pe teren propriu cu Sevilla, prin golul marcat de Alexis Sachez in minutul 90+3. Pentru catalani au mai inscris Dani Alves '36 si Leo Messi '75, in timp ce pentru Sevilla au punctat Ivan Rakitic '80 si Coke '90.

Raul Rusescu nu a fost convocat pentru deplasarea de pe Camp Nou.