Duminica 15 Septembrie 2013, 10:59

►Sign up for Europa! Pandurii – Dnepr, joi 19 septembrie ora 20:00, IN DIRECT PRO TV si Voyo.ro!

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Gareth Bale a debutat aseara in tricoul Realului, intr-un meci cu final nu tocmai fericit pentru madrileni.

Real nu a reusit decat un egal in deplasare, cu Villarreal, 2-2, si a ramas la doua puncte in spatele Barcelonei.

Toti ochii au fost atintiti asupra cuplului de 200 de milioane al Realului, Gareth Bale-Cristiano Ronaldo. Ambii au reusit sa puncteze, si au dus scorul la 2-1 pentru madrileni, dupa ce Cani a inscris pentru 1-0 in minutul 21.

Giovani dos Santos a marcat golul egalizator, in minutul 70, si Real a pierdut astfel primele puncte din acest sezon.

CLICK AICI PENTRU GOLUL SI TOATE FAZELE REUSITE DE GARETH BALE

CLICK AICI PENTRU GOLUL LUI RONALDO

Barcelona a castigat cu mari emotii pe teren propriu cu Sevilla, prin golul marcat de Alexis Sachez in minutul 90+3. Pentru catalani au mai inscris Dani Alves '36 si Leo Messi '75, in timp ce pentru Sevilla au punctat Ivan Rakitic '80 si Coke '90.

Raul Rusescu nu a fost convocat pentru deplasarea de pe Camp Nou.

20 Osasuna 3 0 0 3 1 7 -6 0
Kovesi, locul 2 la votul din Consiliul UE. România a votat pentru candidatul francez