Si-a pus suporterii Barcei in cap! Ce facea un star al echipei pe banca de rezerve in timpul meciului cu Espanyol

fc barcelona Gerard Pique Spania
Data publicarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 18:49
Data actualizarii: Vineri 31 Octombrie 2014, 18:47

Supercupa Cataluniei dintre Barcelona si Espanyol s-a incheiat la penalty-uri. Un jucator nu a fost deloc impresionat

Gerard Pique nu este cel mai popular jucator al Barcelonei in acest moment - fundasul central nu mai este titular cert in echipa lui Luis Enrique si au aparut tot mai multe zvonuri despre plecarea lui in Premier League unde este dorit de Chelsea sau Manchester United.

Gafa din El Clasico este si ea 'proaspata' in memoria fanilor iar ce s-a intamplat la meciul cu Espanyol, castigat cu 4-2 la penalty-uri dupa 1-1 in timpul regulamentar, i-a infuriat pe suporteri. Desi a marcat in prima repriza din pasa lui Suarez, Pique a fost schimbat la pauza.

Ajuns pe banca de rezerve, Pique nu a mai fost deloc interesat de meci - el a fost surprins cu ochii in telefonul mobil, ridicand privirea doar cand avea loc vreo faza importanta. Aflat langa el, Luis Suarez a incercat sa-l distraga de la telefon si sa-l faca sa se uite la meci, fara succes insa.

Cand meciul a ajuns la penalty-uri, Pique a mers mai departe - a inceput sa faca misto si sa le faca farse colegilor, fiind total neinteresat de desfasurarea meciului

<iframe width="560" height="315" src="//www.youtube.com/embed/F19KJhrT6XE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>