Se poate asa ceva? Spaniolii au innebunit pe teren: meci cu trei eliminari si trei penaltyuri! 45.000 de oameni au plecat socati de la stadion:

Sevilla Atletico Madrid Cupa Regelui Spaniei Spania
Data publicarii: Vineri 01 Februarie 2013, 10:45
Data actualizarii: Vineri 01 Februarie 2013, 10:48

In Spania s-a jucat unul dintre cele mai 'grele' meciuri pentru un arbitru: a avut de fluierat trei eliminari si 8 cartonase de toate culorile. La final, Atletico a castigat cu 2-1 in fata Sevilliei, in Cupa Regelui.

Nimic nu anunta ce urmau sa vada cei 45.000 de oameni de pe Vicente Calderon. Era meci de Cupa Regelui, iar Atletico primea vizita celor de la Sevilla, cu Falcao scos din schema de o accidentare.

In minutul 48 vine si prima eliminare - fundasul central al Sevillei - Spahic, care comite un hent in careu. Imediat se face 1-0 pentru gazde, dupa ce Diego Costa bate penalty-ul.

Dupa pauza se face 1-1, tot de la 11 metri! Godin ia rosu direct in minutul 55, tot pentru hent, iar Negredo marcheaza. Arbitrul restabilise egalitatea numerica si cea de pe tabela in doar 7 minute...

Apoi o strica iar... In minutul 85, cand ii da al doilea galben si lui Navarro, fundasul stanga de la Sevilla. Primul i-l daduse cu 15 minute inainte, cand a acordat si al treilea penalty - tot pentru hent in careu! Atunci, acelasi Diego Costa a stabilit scorul final - 2-1 pentru Atletico Madrid.

Meciul a fost prima mansa a semifinalei din Cupa Regelui. Returul se va juca la Sevilla, pe 27 februarie.