VIDEO Robert Lewandowski, spectacol total la Barcelona! Un gol și două assist-uri magistrale în 19 minute

Robert Lewandowski Barcelona Pumas Spania
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 22:32
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 22:32

Robert Lewandowski a făcut spectacol la Barcelona în meciul amical cu formația mexicană Pumas UNAM, care se dispută pe Camp Nou.

Titularizat de Xavi, Robert Lewandowski a reușit să marcheze un gol și să ofere două pase decisive în primele 19 minute ale meciului.

Robert Lewandowski, spetacol în Barcelona - Pumas

Starul polonez, transferat în această vară de la Bayern Munchen, a deschis scorul în minutul 3, când a primit o pasă de la Pedri, a depășit portarul și a finalizat cu un șut din unghi. Două minute mai târziu, Lewandowski i-a întors serviciul lui Pedri și a pasat excelent la golul tânărului spaniol.

Ousmane Dembele a făcut 3-0 în minutul 10, iar Robert Lewandowski s-a evidențiat din nou în minutul 19. Atacantul a pasat superb, cu călcâiul, pentru același Pedri, care a reușit dubla și a dus scorul la 4-0.

La formația mexicană este titular Dani Alves, fostul jucător al Barcelonei.

Primul meci oficial al Barcelonei este programat sâmbătă, de la ora 22:00, pe teren propriu, contra celor de la Rayo Vallecano, în prima etapă a noului sezon din La Liga.