Primul meci, prima victorie in campionat pentru Barcelona! Vezi super golul lui Eto'o!

Data publicarii: Duminica 06 Ianuarie 2008, 11:32
Data actualizarii: Duminica 06 Ianuarie 2008, 11:32
MALLORCA 0-2 BARCELONA

Victorie fara stralucire pentru Barcelona in deplasare la Mallorca iar extraterestrii lui Rijkaard se apropie la 4 puncte de Real Madrid.

Barcelona nu a avut multe ocazii si pe fundalul unui joc sters, Marquez a deschis scorul print-o lovitura de cap in minutul 62. Catalanii au mai punctat o data in minutul 74, dar golul a fost anulat pe motiv de ofside, totusi meciul s-a terminat cu o victorie, scor 2-0, a Barcelonei, dupa ce Eto'o a inchis tabela cu cateva secunde inainte de final dupa un sut superb din afara careului.Barcelana  a ajuns la 37 de puncte si spera ca Real Madrid sa se impiedice cu Zaragoza, pentru a reduce din diferenta.