Plecarea lui Juande Ramos distruge Sevilla: Atletico Madrid 4 - 3 Sevilla

Data publicarii: Joi 01 Noiembrie 2007, 08:30
Data actualizarii: Joi 01 Noiembrie 2007, 08:30
SEVILLA - PROBABIL CEL MAI RAPID GOL DIN ACEASTA EDITIE A PRIMEREI DIVISION

Sevilla are din nou probleme. Inaintea meciului cu Steaua din Champions League, Sevilla nu-si gaseste vitalitatea si este facuta mat de Atletico Madrid, scor 4-3. Odata cu plecarea lui Juande Ramos la Tottenham, spaniolii par sa aiba probleme. Apararea din meciul cu Steaua nu a mai fost aceeasi. De aceasta data a cedat dupa primul minut de joc, cand Maniche a adus gazdele in avantaj. Fabiano a restabilit egalitatea in minutul 14, insa dupa alte 2 minute, Atletico se afla din nou in avantaj, prin golul lui Aguero. Ze Castro a reusit un autogol de toata frumusetea, iar Sevilla era din nou la egalitate. Maxi Rodriguez si Jurado au marcat si ei, iar Fabiano a inchis tabela in prelungiri, la scorul de 4-3 pentru pentru Atletico.