VIDEO Penalty neacordat în El Clasico? Presa catalană a tunat chiar în timpul meciului Barcelona - Real Madrid

Barcelona - Real Madrid Barcelona Real Madrid Ronald Araujo Spania
Data publicarii: Sambata 28 Octombrie 2023, 19:02
Data actualizarii: Sambata 28 Octombrie 2023, 19:02

Meciul dintre Barcelona și Real Madrid se vede în format LIVE TEXT pe www.sport.ro sâmbătă, de la 17:15.

Barcelona a cerut un penalty în prelungirile primei reprize cu Real Madrid. Presa catalană a dezbătut imediat subiectul, chiar în timpul meciului.

Barcelona a cerut un penalty în derby-ul cu Real Madrid!

”Scandal în El Clasico”, a titrat Sport.es, după o fază la care Barcelona a forțat golul de 2-0, iar Ronald Araujo a fost tras în interiorul careului advers de Aurelien Tchouameni.

”Când Araujo a încercat să sară, francezul s-a agățat de gâtul fundașului de la Barca, iar acesta a căzut la pământ”, a mai scris sursa citată.

Nici Mundo Deportivo nu a ignorat faza la care Barcelona putea primi penalty: ”Jucătorii Barcei s-au plâns la arbitrul Gil Manzano după faza cu Tchouameni și Araujo, dar arbitrul a ignorat protestele jucătorilor blaugrana”.

Barcelona - Real Madrid | Echipele de start

• Barcelona: Ter Stegen - Araujo, Christensen, Inigo Martinez, Balde - Fermin Lopez, Gundogan, Gavi - Joao Cancelo, Ferran Torres, Joao Felix
  • Rezerve: Lewandowski, Raphinha, Inaki Pena, Marcos Alonso, Romeu, Kounde, Astralaga, Lamine Yamal, Casado, Cubarsi, Marc Guiu, Fort
  • Antrenor: Xavi Hernandez
  • Real Madrid: Kepa - Carvajal, Rudiger, Alaba, Mendy - Valverde, Tchouameni, Kroos - Bellingham - Rodrygo, Vinicius
  • Rezerve: Lunin, Pineiro, Nacho, Modric, Camavinga, Joselu, Lucas Vazquez, Fran Garcia, Brahim Diaz
  • Antrenor: Carlo Ancelotti