"Mes que un club" - 90.000 de oameni l-au incurajat pe Abidal! VIDEO-EMOTIONANT

Eric Abidal fc barcelona Pep Guardiola Spania
Data publicarii: Duminica 20 Martie 2011, 10:43
Data actualizarii: Duminica 20 Martie 2011, 10:45

FC Barcelona a castigat in fata lui Getafe si pastreaza un avans de 5 puncte fata de marea rivala, Real Madrid. Insa nu acest lucru a fost capul de afis al meciului, ci minutul 22 in care tot stadionul s-a ridicat si l-a aplaudat de Eric Abidal

Eric Abidal a fost diagnosticat cu o tumoare pe ficat si a fost operat. El risca sa rateze restul sezonului iar lucrurile puteau fi mult mai grave daca tumoarea nu era depistata la timp.

Toata suflarea catalana a fost alaturi de fundasul francez si, la meciul de aseara cu Getafe, fanii i-au aratat sprijinul lor. In minutul 22, numarul pe care il poarta pe tricou Abidal, toti cei 90.000 de fani ai Barcelonei s-au ridicat in picioare si l-au aplaudat, iar la final Dani Alves, marcatorul primului gol, i-a dedicat victoria.

"Se recupereaza bine. Este intr-o dispozitie buna si la fel si familia lui. Sa speram ca in urmatoarele saptamani sa fie pregatit sa ne viziteze si sa ni se alaturi la baza de antrenament" a spus Pep Guardiola la conferinta de presa de dupa victoria cu 2-1 in fata lui Getafe.

CLICK AICI PENTRU A VEDEA MOMENTUL IN CARE CEI 90.000 DE FANI AI BARCEI S-AU RIDICAT SI AU APLAUDAT PENTRU ERIC ABIDAL!

Sursa foto: Getty