VIDEO Mai spune ceva! Fanii Barcelonei i-au scandat din nou numele lui Messi pe stadion

Lionel Messi fc barcelona la liga Spania
Data publicarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 18:08
Data actualizarii: Duminica 23 Aprilie 2023, 18:08
FC Barcelona se duelează cu Atletico Madrid în etapa cu numărul 30 din La Liga.

Ultima confruntare dintre cele două echipe s-a întâmplat la începutul lui ianuarie, atunci când FC Barcelona a învins-o pe Atletico Madrid pe Wanda Metropolitano, scor 1-0.

Lionel Messi a plecat de la catalani în 2021 și a semnat cu Paris Saint-Germain, după 16 ani petrecuți la echipa mare a celor de la FC Barcelona, în care a câștigat nenumărate trofee și a înscris un amalgam de goluri!

În al 10-lea minut din FC Barcelona - Atletico Madrid, fanii catalani au scandat numele lui Lionel Messi! Pe un stadion arhiplin, cu o capacitate de aproape 100,000 de locuri, atmosfera a fost incendiară.

Echipele de start!

• FC Barcelona: Ter Stegen - Kounde, Araujo, Alonso, Balde - de Jong, Busquets, Gavi - Raphinha, Lewandowski, Torres
  • Atletico Madrid: Oblak - Molina, Savic, Gimenez, Hermono, Carrasco - de Paul, Witsel, Lemar - Correa, Griezmann

FC Barcelona - Atletico Madrid! Meci tare în La Liga

Atletico Madrid a învins-o pe FC Barcelona ultima dată în 2021. Trupa lui Diego Simeone s-a impus atunci pe teren propriu cu 2-0, grație reușitelor lui Lemar (minutul 23) și Luis Suarez (minutul 44).

În campionatul Spaniei, FC Barcelona ocupă prima poziție cu 73 de puncte după 29 de etape disputate, în timp ce Atletico Madrid completează podumul cu 60 de puncte. Catalanii au înregistrat 23 de victorii, patru egaluri și două înfrângeri, iar echipa lui „Cholo Simeone” a obținut doar 18 câștiguri șase remize și cinci eșecuri.