Lovitură pentru Barcelona! Titularul lui Xavi Hernandez s-a accidentat

Barcelona Ronald Araujo Xavi Hernandez Spania
Data publicarii: Joi 17 August 2023, 20:33
Data actualizarii: Joi 17 August 2023, 20:34

Barcelona a pierdut un jucător important pentru următoarea perioadă după debutul în LaLiga.

Catalanii au remizat în prima etapă din LaLiga cu Getafe, scor 0-0, la capătul unui meci controversat, cu două cartonașe roșii și prelungiri de minimum 10 minute pe repriză. Barcelona a primit și o veste proastă după egalul fără gol din prima etapă, titularul lui Xavi Hernandez s-a accidentat.

Gruparea blaugrana a anunțat oficial că Ronald Araujo (24 ani), cel de-al treilea căpitan al echipei, s-a accidentat și a fost diagnosticat cu leziune la bicepsul femural de la piciorul stâng. Astfel, fundașul uruguayan urmează să stea departe de terenul de joc minimum o lună, după cum informează mundodeportivo.com

Ronald Araujo s-a accidentat

Barcelona a postat un comunicat oficial în care anunța că evoluția jucătorului va depinde de modul în care se recuperează. Sursa citată precizează că jucătorul ar putea rata minimum trei meciuri, cu Cadiz, Villarreal și Osasuna. Ronald Araujo s-a resimțit după antrenamentul susținut în cursul zilei de joi.