Infrangerea de la Girona i-a intins nervii la maximum! Gest golanesc al lui Ronaldo; catalanii il vor din nou suspendat

Cristiano Ronaldo Girona la liga Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Luni 30 Octombrie 2017, 10:29
Data actualizarii: Luni 30 Octombrie 2017, 10:35

Real Madrid a suferit o infrangere "soc" in La Liga si e la 8 puncte puncte in spatele Barcelonei in campionatul spaniol. Formatia lui Zinedine Zidane trece printr-o criza de forma in competitia interna, avand o linie a rezultatelor cu 6 victorii, 2 egaluri si 2 infrangeri.

Real Madrid s-a incurcat din nou in La Liga, de aceasta data in fata micutei Girona. Catalanii au invins campioana en-titre cu 2-1, tinandu-i pe madrileni la 8 puncte de Barcelona.

Isco a deschis scorul pentru Real in minutul 12, insa catalanii au revenit si au castigat prin golurile lui Stuani si Portu.

In repriza secunda, jucatorii Realului au cerut penalty la o faza la care Benzema a sutat in mana unui adversar, dar arbitrul nu a dat nimic. Acesta nu a fluierat nici la o faza la care Ronaldo l-a lovit cu palma peste fata pe Pere Pons.

In urma ultimei faze mentionate, catalanii cer acum o suspendare pentru starul portughez al Realului, care a mai stat in acest sezon 5 partide din cauza comportamentului nesportiv.