Leganes la liga Spania Gest ULUITOR in prima liga din Spania! Leganes si-a omagiat suporterii care au murit de Covid intr-un mod emotionant
Data publicarii: Duminica 14 Iunie 2020, 10:16
Data actualizarii: Duminica 14 Iunie 2020, 10:18

Leganes a jucat ieri primul meci de dupa pandemie.

Leganes si-a omagiat fanii care au murit din cauza coronavirus printr-un gest impresionant. Oficialii clubului au pus flori si cate un tricou cu numarul 12 pe locul fiecarui suporter cu abonament care si-a pierdut viata din cauza virusului nemilos.

Pauza fotbalistica a durat trei luni, iar Leganes a avut ieri primul meci pe teren propru post pandemie. Acestia au pierdut cu Valladolid, scor 1-2 si raman pe penultima pozitie din clasament, care duce in Segunda.

• Gest ULUITOR in prima liga din Spania! Leganes si-a omagiat suporterii care au murit de Covid intr-un mod emotionant

Valladolid, echipa de pe pozitia 14, a reusit sa deschida scorul  inca din minutul 2 prin Unal, apoi si-a majorat avantajul in repriza secunda prin golul lui Alcaraz. Leganes a reusit doar sa reduca din diferenta in minutul 84, printr-un penalty transformat de Oscar.