FURT pe fata, scandal in Spania! OFFSIDE de 3 METRI la Valencia-Sevilla!

Data publicarii: Vineri 23 Ianuarie 2009, 11:28
Data actualizarii: Vineri 23 Ianuarie 2009, 11:34
Fanta de lumina e mic copil pe langa ce se intampla in Spania. Dupa scandalul de la Real – Osasuna, cand oaspetilor le-au fost refuzate doua penalty-uri clare ca lumina zilei, Spania a asistat socata la inca o greseala imensa.

Valencia a trecut pe propriul teren de Sevilla in Cupa Regelui cu 3-2. Nimic deosebit pana aici, avand in vedere ca „liliecii” sunt detinatorii trofeului.

Nebunia a inceput in minutul 67, atunci cand Baraja a dus scorul la 2-1 pentru oaspeti dintr-un offside IMENS! Cel putin trei metri l-au despartit pe Adriano de ultimul aparator al gazdelor.

Valencia a revenit in minutele 83 si 86 prin golurile lui Baraja si Mata. Victoria trece, dar scandalul ramane.

„Sunt chiori arbitrii”? s-au intrebat spaniolii.

„Multi dintre ei nu au treaba cu fotbalul”, a declarat Ion Craciunescu pentru ProSport.