Fanii Barcei au fost la un pas de INFARCT! Pinto a luat mingea si a inceput sa dribleze ca Messi! Faza care ii putea costa TITLUL

fc barcelona pinto Spania
Data publicarii: Luni 12 Mai 2014, 10:43
Data actualizarii: Luni 12 Mai 2014, 10:43

Barcelona s-a impiedicat in ultima etapa, 0-0 la Elche - putea fi insa mai rau pentru echipa lui Martino

Au trait periculos

Barcelona are in continuare sanse la titlu in Spania desi jucatorii isi luasera ramas-bun in urma cu 2 etape - pasii gresiti facuti de Atletico si Real i-au readus in calcule pe cei de la Barcelona, cei care devin campioni daca inving in ultima etapa cand joaca impotriva lui Atletico pe Camp Nou.

Barca a fost insa la un pas sa piarda orice sansa matematica in acest weekend - catalanii au facut doar 0-0 la Elche. Atletico s-a incurcat si ea cu Malaga, 1-1, rezultat care a facut ca pentru Barca sa nu conteze cele 2 puncte pierdute cu Elche. Barca oricum ar fi avut nevoie de un succes cu Atletico in ultima etapa.

Egalul cu Elche a fost insa in pericol la o faza nebuna a portarului Pinto! Goalkeeperul de 38 de ani, cel care juca pentru ultima data la Barca in meciul cu Atletico, contractul lui urmand apoi sa expire, a iesit din poarta in a 2-a repriza si a inceput sa-si dribleze adversarii! VIDEO AICI

Barca si Atletico vor juca pentru a 6-a oara in acest sezon - au fost 4 egaluri si o victorie a lui Atletico in returul sferturilor Ligii. Ultima victorie a Barcei cu Atletico a venit in urma cu fix un an - pe 12 mai, Barca se impunea cu 2-1 la Madrid.

Barcelona - Atletico Madrid va fi duminica pe 18 mai de la ora 19.00, live text pe www.sport.ro