Faza care ii dadea KO Barcelonei si lui Real in ultimul minut! Ghinion teribil pentru Atletico, Simeone a sarit pe teren! VIDEO

Barcelona Atletico Madrid Diego Simeone Real Madrid Spania Spania
Data publicarii: Luni 12 Mai 2014, 07:00
Data actualizarii: Luni 12 Mai 2014, 07:08

Barcelona si Atletico vor juca finala sezonului din Spania, insa totul se putea termina deja in ultima secunda de prelungiri pe Calderon.

Barcelona a facut doar un 0-0 in deplasarea cu Elche; Real a pierdut lamentabil, scor 2-0 la Celta, in timp ce Atletico Madrid a facut 1-1 acasa cu Malaga.

FAZA CARE TERMINA SEZONUL

Real a parut o echipa fara reactii, iar Celta a profitat de doua gafe grave in aparare: cea a lui Ramos, apoi cea a lui Xabi Alonso - VIDEO AICI

Barcelona a ratat din toate pozitiile cu Elche, insa trupa lui Sapunaru are un obiectiv clar - salvarea de la retrogradare - pe care l-a si reusit - DETALII AICI

Numai ca Atletico avea sansa sa iasa deja campioana in Spania! A fost condusa cu 1-0, a revenit in min. 74, iar la ultima faza era sa dea golul care ducea titlul pe Calderon!

Interventia lui Willy Caballero a fost fantastica, o faza la care Simeone a sarit in teren: totul se putea termina, insa portarul Malagai a facut ca lupta sa se dea la final, in ultima etapa, pe Camp Nou - VIDEO AICI

Victoria lui Atletico sau egalul il fac pe Simeone campion in Spania. Barcelona are o singura sansa de a mai lua campionatul: victoria!