Real, la 3 puncte de Barcelona dupa un meci dramatic! Contra, rezerva in Real Madrid 3-2 Getafe

Cosmin Contra Getafe Real Madrid Spania
Data publicarii: Marti 21 Aprilie 2009, 17:28
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 00:36

Certat cu antrenorul sau, Contra a vazut de pe bara meciul cu Real Madrid, pierdut de Getafe cu 3-2.

Real a batut in derbyul secund din Madrid si a reusit sa se apropie la 3 puncte de marea rivala, Barcelona. Cele doua vor juca in El Clasico peste doua etape.

Getafe a inceput tare meciul cu Real. Soldado a deschis scorul in minutul 10 al meciului, iar Real a fost nevoita sa traga 35 de minute pana a gasit egalarea. Higuain a marcat pentru 1-1. In minutul 83, Getafe a fost aproape de sarbatoare, Albin a dus scorul la 2-1 , insa bucuria a durat doar 3 minute cand Guti a egalat pentru Real.

Finalul de meci a fost dramatic. Getafe a ratat un penalty in minutul 89 prin Casquero, iar un minut mai tarziu Higuain a inscris pentru 3-2 si Real castiga incredibil!