Ce notă a primit Ianis Hagi, după ce a evoluat 55 de minute în Alaves - Osasuna

Ianis Hagi Deportivo Alaves deportivo alaves - osasuna Spania Ianis Hagi
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 19:24
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 19:24

Ianis Hagi (24 de ani) a fost din nou titular la Deportivo Alaves, în meciul pierdut pe teren propriu cu Osasuna, scor 0-2.

Mijlocașul român a bifat al treilea meci ca titular la noua sa echipă și a avut o ratare monumentală în partea a secundă. În minutul 55, internaționalul a fost înlocuit de Carlos Benavidez.

Ce notă a primit Ianis Hagi, după ce a evoluat 55 de minute

Hagi Jr. s-a făcut remarcat și în minutul 18, când a luat o fază pe cont propriu și a încercat un șut puternic l-a colțul lung, dar nu a nimerit spațiul porții.

Pentru evoluția sa din meciul cu Osasuna, Ianis Hagi a primit nota 7.2 din partea portalului SofaScore. Pentru Ianis a fost a cincea partidă în care a evoluat pentru Alaves. În primele două a intrat pe teren din postura de rezervă.

Cotat la patru milioane de euro de site-urile de specialitate, Ianis Hagi evoluează la Alaves sub formă de împrumut de la Rangers, până la finalul acestui sezon.

După această partidă, Alaves a rămas pe locul 16, cu șapte puncte, la egalitate cu Mallorca și Sevilla (ultima cu un meci în minus).

În următoarea rundă, echipa lui Ianis Hagi va avea parte de un test dificil, pe teren propriu, cu Betis Sevilla.