Carlo Ancelotti s-a dezlănțuit în pauza meciului cu Osasuna! S-a dus țintă la arbitru și a început să țipe la el

Carlo Ancelotti Osasuna Real Madrid Spania
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2023, 09:38
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2023, 09:39

Real Madrid a jucat în deplasare cu Osasuna în etapa cu numărul 22 din LaLiga, scor 0-2.

Madrilenii s-au impus datorită golurilor marcate în repriza secundă de Fede Valverde și Asensio și s-au apropiat la cinci puncte de Barcelona. Partida de pe Estadio El Sadar a fost extrem de tensionată încă de la început.

Vinicius Junior a fost înjurat de fanii Osasunei în momentul de reculegere dedicat victimelor cutremurului din Turcia, însă „nu a rămas dator” și a fost surprins înjurându-l serios pe arbitru după o fază din meci. Brazilianul a văzut cartonașul galben după o izbucnire furioasă în urma unui duel cu Gomez, moment în care a avut ieșirea la adresa arbitrului.

Carlo Ancelotti, dezlănțuit la pauză la adresa arbitrului

Imediat după fluierul de final a primei reprize, Carlo Ancelotti a mers pe teren, furios, cerându-i explicații arbitrului Munuera Montero pentru decizie, nemulțumit că jucătorul său a fost avertizat în urma conflictului.

Tehnicianul italian, care rar a avut astfel de ieșiri, a vorbit despre momentul tensionat la conferința de presă de la finalul meciului, recunoscându-și eroarea.

„Nu am fost de acord cu ultimul fault, care era prea în față cu 20 de metri. Mi-a spus că era ultima fază de joc din meci și că urma să fluiere. Arbitrajul a fost bun, în opinia mea, îi respect pe arbitri. A fost o eroare a mea, mi-a explicat arbitrul foarte bine situația”, a declarat Ancelotti conform Marca