FOTO ȘI VIDEO Vinicius și-a ieșit din minți pe teren. Insulte grave la adresa arbitrului + moment de reculegere stricat

Vinicius Osasuna Real Madrid Spania
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2023, 09:18
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2023, 09:18

Vinicius Junior (22 de ani), starul lui Real Madrid, a fost în prim-plan și la partida cu Osasuna, câștigată de echipa, sâmbătă seară, în deplasare, scor 2-0, în runda cu numărul 22 din La Liga.

Real Madrid s-a impus grație golurilor marcate de Fede Valverde (78) și Marco Asensio (90+2). Vinicius a oferit un assist la prima reușită și a avut un gol anulat de VAR în minutul 89.

Vinicius, insulte la adresa arbitrului

Partida a început cu un moment de reculegere stricat de un fan al celor de la Osasuna. "Vinicius, fiu de târfă!", s-a auzit strigând un individ, arbitrul fluierând apoi imediat finalul momentului de reculegere.

Ulterior, Vinicius s-a transformat din victimă în agresor. Presa din Spania a citit pe buzele brazilianului un atac dur la adresa arbitrului Munuera Montero.

"Fiu de târfă, du-te dracului!", i-a strigat Vinicius arbitrului, în minutul 34. Furia jucătorului de la Real a fost provocată de un duel cu un adversar în marginea terenului, în urma căruia centralulul a dictat aut pentru Osasuna, nu lovitură liberă pentru madrileni.

Vinicius a scăpat fără nicio sancțiune după acest gest. "Arbitrul a ignorat insultele. Fie nu a fost atent, fie nu a vrut să fie", punctează El Desmarque.

Până la urmă, Vinicius a văzut un cartonaș galben, însă în prelungirile primei reprize, după un conflict cu Moi Gomez, jucătorul Osasunei.