Blockbuster în La Liga! Levante - Real Madrid 3-3, gazdele au terminat meciul cu un fundaș în poartă. Vinicius, "dublă"

Vinicius Junior Carlo Ancelotti levante Levante - Real Madrid Real Madrid Spania Blockbuster în La Liga! Levante - Real Madrid 3-3, gazdele au terminat meciul cu un fundaș în poartă. Vinicius, "dublă"
Data publicarii: Luni 23 August 2021, 01:28
Data actualizarii: Luni 23 August 2021, 01:37

Real Madrid a remizat duminică seară, scor 3-3, în deplasare cu Levante, într-un meci din etapa a doua din La Liga.

Elevii lui Carlo Ancelotti sunt pe locul secund în La Liga, cu patru puncte, după Atletico Madrid, care a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Elche, printr-un gol reușit de Angel Correa, în minutul 39.

Levante - Real Madrid 3-3

În partida cu Levante, pentru Real Madrid a deschis scorul galezul Gareth Bale, dar gazdele au echilibrat disputa prin Roger, în minutul 46.

• Blockbuster în La Liga! Levante - Real Madrid 3-3, gazdele au terminat meciul cu un fundaș în poartă. Vinicius, dublă

Campana le-a adus pe gazde în avantaj ('57), Vinicius a restabilit egalitatea ('73). Finalul partidei din etapa a doua a fost unul palpitant, după ce Levante a mai marcat o dată, 3-2, în minutul 79, prin Rober,  însă brazilianul Vinicius a închis tabela în minutul '85, scor 3-3.

Dramatismul a căpătat cote înalte în ultimele secvențe ale partidei. Portarul gazdelor, Fernandez, a fost eliminat în minutul 87, după ce a comis henț în afara careului, locul său în poartă fiind luat de fundașul Ruben Vezo.