Real Madrid n-are milă, Benzema a reușit o dublă. Echipa lui Ancelotti, start perfect în La Liga, 4-1 cu Alaves

Real Madrid Alaves - Real Madrid Carlo Ancelotti Karim Benzema Fotbal extern Benzema, dublă pentru Real Madrid în meciul cu Alaves, scor 4-1
Data publicarii: Duminica 15 August 2021, 08:16
Data actualizarii: Duminica 15 August 2021, 08:20

Real Madrid a debutat perfect, 4-1 în deplasarea cu Alaves. FC Barcelona joacă azi, acasă, cu Real Sociedad, de la ora 21:00.

Real Madrid a început în forță noul sezon din La Liga după ce s-a impus categoric, sâmbătă seara, în prima etapă, în deplasare, cu Alaves, scor 4-1 (0-0).

Aflată la primul meci cu Carlo Ancelotti pe bancă, gruparea blanco a deschis scorul prin Karim Benzema (48) și a majorat diferența prin Nacho Fermandez, șase minute mai târziu. Tot Benzema a schimbat tabela în minutul 62, iar gazdele au redus din diferență prin Joselu, min.65, din penalty. S-a terminat 4-1 în favoarea formației lui Ancelotti după ce Vinicius a înscris (90+2) din pasa lui David Alaba.

Vineri s-a jucat Valencia – Getafe 1-0, iar sâmbătă s-au mai disputat trei partide: Cadiz – Levante 1-1  (Espino 90+7 / Morales 39), Mallorca – Betis Sevilla 1-1 (Olivan 25 / Juanmi 60) și Osasuna – Espanyol 0-0