Barcelona a mai castigat un TROFEU! Fabregas a facut minunea pe final, meciul s-a terminat la loviturile de departajare! VIDEO

Barcelona Catalunya Espanyol Primera Division Spania
Data publicarii: Joi 30 Mai 2013, 14:21
Data actualizarii: Joi 30 Mai 2013, 14:21

Barcelona a castigat Cupa Catalunyei, in fata rivalei de la Espanyol. Condusa pana la final, Barca a revenit cu golul egalarii, in min 90, apoi s-a impus la 11 metri.

Barca jucase cu Espanyol si in campionat, in penultima etapa din Primera, cand era deja campioana. Atunci a castigat cu 2-0.

Trei zile mai tarziu, cele doua s-au intalnit in Cupa Catalunyiei, un trofeu mai mult pentru orgoliul regiunii. Barca a fost condusa cu 1-0, insa a revenit pe final. Fabregas a marcat pentru 1-1, in minutul 90.

VIDEO AICI

Totul s-a terminat dupa cele 30 de minute de prelungire, cu Barca impunandu-se la loviturile de departajare, cu 4-2.