Asa ceva nu s-a intamplat niciodata! Un jucator poate sa castige in acelasi sezon Champions League, Europa League, titlul de campion si sa retrogradeze!

Betis Sevilla Leo Baptistao Spania
Data publicarii: Vineri 14 Martie 2014, 08:10
Data actualizarii: Vineri 14 Martie 2014, 08:12

► Gold Simona, ce-ar fi sa castigi Indian Wells? Vineri la 22:00, megameciul e LIVE in BLOG, lasa AICI mesajul tau!

Betis Sevilla este aproape calificata in sferturile Europa League dupa victoria cu 2-0 in fata celor de la Sevilla din meciul tur ce a avut loc pe Ramon Sanchez Pizjuan. Golurile echipei lui Gabriel Calderon au fost marcate de Leo Baptistao in minutul 15 si Salva Sevilla in minutul 77.

Autorul primului gol, Leo Baptistao, este in fata unei performante unice in istoria fotbalului - el poate fi primul jucator din istorie care castiga in acelasi sezon Champions League, Europa League, La Liga si sa si retrogradeze! Asta pentru ca atacantul de 21 de ani este imprumutat la Betis de Atletico Madrid.

Betis se afla pe ultimul loc in Spania cu doar 18 puncte in 27 de etape, la 8 in spatele celor de la Valladolid, prima echipa aflata deasupra liniei. Astfel ca sansele unei retrogradari sunt destul de mari. Insa Betis poate spera sa castige Europa League in urma victoriei de aseara care a dus-o cu un pas spre sferturi.

Brazilianul isi poate insa trece in palmares in acest sezon si titlul de campion si trofeul Champions League! El a jucat 5 partide in turul de campionat pentru Atletico si a intrat si in 3 meciuri de Champions League. Iar Atletico este pe locul 2 in La Liga la 3 puncte de Real Madrid si s-a calificat in sferturile Champions League dupa 5-1 la general cu AC Milan!