Seara nebuna cu 18 goluri in Europa League! Lyon, Valencia si Benfica au facut scorurile serii, lovitura pe final la Juve - Fiorentina, infern la Sevilla - Betis! Vezi rezultatele

Europa League FC Porto juventus Napoli Tottenham Europa League
Live Blog

Bucurati-va de fotbal!

Data publicarii: Vineri 14 Martie 2014, 00:02
Data actualizarii: Vineri 14 Martie 2014, 00:25

Vezi aici toate rezultatele din Europa League si cele mai spectaculoase momente din optimi.

23:56 13 Mar

Seara superba in Europa League, cu 18 goluri marcate in cele 8 meciuri. Lyon, Benfica si Valencia au realizat scorurile serii, in timp ce Basel - Salzburg a fost singurul meci incheiat fara gol marcat.

23:45 13 Mar

GOOOL BETIS! Salva Sevilla inscrie in minutul 77. Sevilla e condusa cu 2-0 acasa de Betis

23:40 13 Mar

Min 79. GOOOL FIORENTINA, e 1-1 cu Juventus! Mario Gomez inscrie!

23:33 13 Mar

Min 64. Goool Lyon! Plzen e distrusa in repriza secunda! Fofana reuseste dubla si e 4-1.

23:25 13 Mar

Meci infernal pentru Unai Emery. Echipa sa inca e condusa de Betis cu 1-0. Intre timp, Tottenham inscrie si e 1-2 cu Benfica (LIVE VIDEO AICI)

23:24 13 Mar

Min 61. 3-1 pentru Lyon cu Plzen. Mvuemba inscrie

23:22 13 Mar

Min 58. Benfica duce scorul la 2-0 pe terenul lui Tottenham, prin Luisao. Meciul e live video aici.

23:17 13 Mar

Min 53. Gooool Lyon, care intoarce scorul dupa ce a fost condusa cu 1-0 din minutul 3. Lacazette a marcat pentru 2-1.

23:12 13 Mar

Ne-am uita la aceasta imagine incontinuu (Acum: Juventus 1-0 Fiorentina). Gata, pusa ca wallpaper :)

23:07 13 Mar

Fluier de start! A inceput repriza secunda in Europa League. Sa vedem daca va fi un inceput la fel de spectaculos ca la startul meciurilor.

23:06 13 Mar

FUN FACT: Conte e singurul antrenor ramas in Europa League care a castigat trofeul (Cupa UEFA) ca jucator, iar Tottenham nu a luat niciodata gol in Europa League cand Chiriches era in teren. Niciodata inseamna de fapt trei goluri, dar suna mai spectaculos asa :))

22:59 13 Mar

Atmosfera fantastica pe strazile din Sevilla. Este cu adevarat unul dintre cele mai tari meciuri din istoria derbyului:

Tottenham 0-1 Benfica

Singurii care strica scorul serii sunt francezii :)

22:48 13 Mar

Momentul in care Benfica a deschis scorul cu Tottenham. Meciul e live video aici.

22:45 13 Mar

Puteti numara blitzurile din aceasta imagine? :)) Faza serii in Europa League cu momentul in care tot stadionul Sevillei (0-1 cu Betis in acest moment) a vrut sa faca fotografii cand bannerul urias cu E.L. era adus pe teren.

22:39 13 Mar

Pana in minutul 30 s-a marcat in toate meciurile incepute la ora 22:00 in Europa League. Hai ca avem ce vedea pana la miezul noptii. Nu uitati, Tottenham - Benfica (0-1) e acum LIVE la Sport.ro. Daca vreti sa-l vedeti live pe net, puteti intra AICI.

22:36 13 Mar

Min 29. Goool AZ! E 1-0 in fata lui Anji, dupa resuita lui Aron Johannsson din penalty.

22:33 13 Mar

Hai, toata lumea sa strige: VIIIDAAAAAL! :) Cum s-a bucurat jucatorul lui Juve la golul reusit cu Fiorentina

22:27 13 Mar

Ultrasii lui Betis sunt pregatiti sa faca show dupa meci. Echipa lor are 1-0 in deplasarea cu Sevilla din Europa! De la Steaua - Rapid in Cupa UEFA nu s-au mai trait asemenea emotii in Europa League :)

22:23 13 Mar

Min 15. GOOOL BETIS! Baptistao deschide scorul pe terenul Sevillei! ACUM, Sevilla 0-1 Betis

22:17 13 Mar

ACUM: LYON 1-1 PLZEN

Min 12. GOOOL LYON! Fofana egaleaza pentru francezi! Meci superb cu doua goluri in 12 minute.

22:15 13 Mar

ACUM: SEVILLA 0-0 BETIS

Momentul in care fanii lui Betis se deplaseaza catre stadionul Sevillei. Atmosfera este incendiara

22:12 13 Mar

ACUM: JUVENTUS 1-0 FIORENTINA

Iata coregrafia fantastica a fanilor lui Juventus inainte de meciul cu Fiorentina:

22:10 13 Mar

Min 3. GOOOL Juventus! Vidal marcheaza in fata Fiorentinei cu un sut de la 16 metri! 1-0 pentru Juve dupa 3 minute de joc. Vidal este la al 18-lea gol al sezonului in toate competitiile.

22:08 13 Mar

Min 3. Gooool Viktoria Plzen! Horava deschide scorul. E 1-0 pentru Plzen in fata lui Lyon. Inceput perfect in Franta.

21:51 13 Mar

Final de meci! FC Porto o invinge cu 1-0 pe Napoli dupa un meci cu foarte multe ocazii pentru ambele echipe. Valencia este aproape calificata dupa ce a invins cu 3-0 la Sofia pe Ludogorets. Basel - Salzburg s-a incheiat 0-0

21:48 13 Mar

Porto 1-0 Napoli | Min 90+2. Napoli trece pe langa egalare - Zapata reia insa defectuos din alunecare la o centrare in fata portii

21:42 13 Mar

Porto 1-0 Napoli | Min 83. Ocazie mare si pentru Napoli - un carambol face ca mingea sa ajunga la Zapata, sutul acestuia sa fie blocat

21:40 13 Mar

Ludogorets 0-3 Valencia | Min 80. Gazdele raman si ele in 10 oameni dupe eliminarea lui Juninho Quixada

21:39 13 Mar

Porto 1-0 Napoli | Min 82. Ocazie uriasa pentru gazde! Quintero, intrat in minutul 67, trimite in bara din apropiere dupa o faza la care si Fernando este blocat

21:19 13 Mar

Iata echipele de la un derby adevarat ce are loc in aceasta seara in Europa League - Sevilla - Betis

21:18 13 Mar

Ludogorets 0-3 Valencia | Min 59. GOOOL VALENCIA! Mathieu inscrie si el dupa un corner!

21:13 13 Mar

Porto 1-0 Napoli | Min 57. GOOOOOL PORTO! Jackson Martinez deschide scorul dupa un sut din careu!
Incredibil - dupa 3 ocazii imense in ultimele 5 minute ale italienilor, gazdele deschid scorul!

21:12 13 Mar

Porto 0-0 Napoli | Min 56. Uluitor! Napoli rateaza din nou incredibil! Sutul lui Higuain este deviat usor de Helton, mingea il loveste in calcai pe Callejon care se afla in fata portii goale, balonul sare inapoi in bratele lui Helton!

21:10 13 Mar

Porto 0-0 Napoli | Min 54. Napoli trece inca o data pe langa deschiderea scorului! Albiol trimite spre poarta insa Helton are o noua interventie de exceptie

21:09 13 Mar

Porto 0-0 Napoli | Min 52. Cea mai mare ocazie a meciului! Hamsik scapa in flancul drept, ii paseaza in spate lui Higuain, sutul acestuia este respins norocos de Helton in corner

21:06 13 Mar

Porto 0-0 Napoli | Min 50. Quaresma suteaza cu stangul din afara careului, putin pe langa poarta lui Reina

21:04 13 Mar

Ne pregatim si de meciurile de la ora 22.00

Porto 0-0 Napoli | Min 47. Sutul de la distanta puternic al lui Fernando este respins de Reina

21:03 13 Mar

Peste o ora incepe in direct la Sport.ro Tottenham - Benfica! Totul despre acel meci AICI

20:49 13 Mar

Pauza la Porto 0-0 Napoli si Basel 0-0 Salzburg. Se incheie si prima repriza a meciului de la Sofia

20:40 13 Mar

Basel 0-0 Salzburg | Min 33. Ocazie mare pentru gazde! Centrarea lui Degen este reluata peste de Delgad dintr-o pozitie excelenta

20:34 13 Mar

Ludogorets 0-2 Valencia | Min 34. GOOOL VALENCIA! Cartabia inscrie cu un sut din voleu dupa pasa lui Alcacer

20:32 13 Mar

Ludogorets 0-1 Valencia | Min 31. Continua asaltul gazdelor, Misidjan trimite insa in bara dupa un sut puternic la coltul lung! Diego Alves era batut

20:27 13 Mar

Ludogorets 0-1 Valencia | Min 25. Bezjak rateaza penalty-ul!! Au fost minute de presiune ale bulgarilor, care vor incerca sa profite de avantajul creat de eliminarea lui Keita

20:25 13 Mar

Ludogorets 0-1 Valencia | Min 24. Lovitura grea pentru spanioli! Keita face penalty si este eliminat!

20:23 13 Mar

De la 22.00 incepe la Sport.ro si pe Voyo.ro Benfica - Tottenham! Mijlocasul Paulinho ii invita pe suporterii lui Spurs sa fie alaturi de echipa

20:21 13 Mar

Porto 0-0 Napoli | Min 20. Mingea intra in poarta trimisa de Carlos Eduardo, arbitrul ridica fanionul. Reluarile arata ca n-a fost ofsaid

20:19 13 Mar

Basel 0-0 Salzburg | Min 18. Ocazie mare pentru oaspeti - Kampl intra in care si suteaza pe jos insa Sommer, viitorul portar al celor de la Borussia Monchengladbach, apara

20:14 13 Mar

Valencia (2004) este una dintre echipele aflate in competitie care a castigat in trecut trofeul. Celelalte sunt Napoli (1989), Porto (2003, 2011), Tottenham (1972, 1984), Sevilla (2006, 2007) si Juventus (1977, 1990, 1993).

20:12 13 Mar

FC Porto 0-0 Napoli | Min 12. Ocazie imensa pentru gazde! Centrarea din flancul drept il depaseste pe Albio, Jackson Martinez reia din prima insa Reina scapa fara gol primit, avand o interventie de exceptie

20:08 13 Mar

Ludogorets 0-1 Valencia | Min 5. Antonio Barragan inscrie primul gol al serii cu un sut la coltul lung pe jos.

20:05 13 Mar

GOOOOL VALENCIA! Barragan deschide scorul! Ludogorets - Valencia 0-1

19:58 13 Mar

Au inceput primele 3 meciuri ale serii!

19:54 13 Mar

Rafa Benitez (Napoli) si Dick Advocaat (AZ) sunt singurii antrenori care au mai castigat aceasta competitie in trecut

19:52 13 Mar

Iata un amanunt foarte interesant - in Europa League exista 5 echipe care au castigat titlul in tarile lor in sezonul precedent: Ludogorets, Basel, Juventus, Plzen si FC Porto.

In Champions League sunt 6 - Barcelona, Bayern, Zenit, Manchester United, Olympiakos si Galatasaray. Iar Zenit are sanse mici de calificare,  una dintre Olympiakos si Man United va fi si ea eliminata dupa meciul direct iar Galata pleaca la returul cu Chelsea cu a 2-a sansa dupa 1-1 la Istanbul

19:43 13 Mar

Meciul din aceasta seara dintre surpriza sezonului in Europa League, Ludogorets, echipa care a eliminat-o pe Lazio, si Valencia, are loc la aproape 400 de kilometri de stadionul echipei bulgare

19:19 13 Mar

In aceasta seara au loc meciurile din mansa tur a optimilor Europa League! 16 echipe au ramas in competitie pentru marea finala care va avea loc pe 14 mai pe Juventus Stadium. Echipa lui Antonio Conte spera sa ajunga sa lupte pe propriul teren pentru trofeu, primul obstacol fiind o alta echipa din Italia, Fiorentina, formatie pe care Juve a invins-o chiar weekendul trecut cu 2-0.

300x250
Cât câștigă un muncitor străin în România. „Țara asta este bună, dar unii oameni îmi adresează cuvinte urâte”