Are toata Spania la picioare dupa ce l-a facut MIC pe Messi! Secretul anonimului care l-a scos din minti pe cel mai bun fotbalsit al planetei:

Leo Messi Barcelona javi varas Sevilla Spania
Data publicarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 17:44
Data actualizarii: Duminica 23 Octombrie 2011, 17:46

Barcelona n-a facut decat 0-0 cu Sevilla si Mourinho a adormit zambind. Real e iar prima in Spania dupa show-ul cu Malaga.

Javi Varas e numele de care Messi nu mai vrea sa auda niciodata. Portarul Sevillei i-a scos incredibil penalty-ul care putea decide meciul in ultimul minut de prelungiri si a fost eroul andaluzilor pe Camp Nou. Nici Villa sau Iniesta n-au avut ce sa faca in fata lui.

Varas explica felul in care a gandit faza penalty-ului executat pe Messi. I-a studiat zeci de executii inainte de meci si a ghicit felul in care va incerca sa-l bata.

"Nu e niciodata usor sa aperi un penalty. Depinde 50% de cum e executat si 50% de portar. In astfel de cazuri, trebuie sa-ti studiezi dinainte adversarul. Am analizat modul in care bate Messi si am combinat totul cu intuitia mea. Asa am decis sa ma arunc in partea in care am facut-o!", a spus Varas.