A fost sau nu hent? Cea mai contestata faza a etapei in Spania! Pires catre arbitru: "Fiu de tarfa!"

Data publicarii: Luni 19 Octombrie 2009, 16:14
Data actualizarii: Luni 19 Octombrie 2009, 18:47

Mijlocasul lui Villarreal, Robert Pires, l-a insultat pe arbitrul meciului cu Real Xerez, de duminica, scor 1-2, numindu-l "fiu de tarfa", informeaza presa spaniola.

Universitatea Craiova - Vaslui va fi condus chiar de arbitrul Antonio Rubinos Perez! VIDEO: Costa DOAR 2.000.000 de euro si tocmai i-a umilit pe Atletico Madrid! Pandiani SHOW!

Incidentul a survenit dupa fluierul final, la revenirea la vestiare, conform raportului arbitrului Antonio Rubinos Pérez, a anuntat publicatia El Mundo pe site-ul oficial.

Jucatorii lui Villarreal au protestat cu vehementa dupa golul victoriei lui Xerez, in minutul 79, apreciind ca un atacant advers s-a ajutat de mana la aceasta reusita.

Pires, in varsta de 35 de ani, risca o sanctiune severa. El a marcat in minutul 18 golul lui Villarreal, ocupanta ultimului loc in clasament si care nu a castigat nici macar un meci in sapte etape.