DRAMA! Mourinho rade de unul singur in fata la TV! 5 extraterestri, dati disparuti intr-un oras plin de basci salbatici! Osasuna 3-2 Barcelona

Barcelona Osasuna Spania
Data publicarii: Sambata 11 Februarie 2012, 22:55
Data actualizarii: Sambata 11 Februarie 2012, 23:07

Barcelona nu isi mai revine! Echipa lui Guardiola a pierdut in deplasare la Osasuna cu 2-3 si astepta cu teama meciul dintre Real si Levante. Poate ajunge la 10 puncte de rivali.

Pe un teren inghetat din Tara Bascilor, Barca a avut un soc in fata Osasunei. Echipa lui Guardiola a fost condusa pentru prima data de cand e catalanul antrenor cu 2-0, dupa dubla magica in 22 de minute a lui Lekic, un sarb anonim care e cotat la 1,8 milioane de euro. Acesta avea doar trei goluri pana acum in Spania.

Alexis Sanchez a readus-o pe Barca in lupta in startul reprizei secunde dupa doua schimbari efectuate de Guardiola, insa Raul Garcia i-a redus pe catalani la tacere in cinci minute mai tarziu. Pustiul Tello a mai marcat in minutul 74 si le-a readus speranta campionilor din Spania, insa oamenii lui Guardiola n-au reusit sa forteze egalarea.

Real Madrid joaca duminica pe teren propriu cu Levante si daca bate se distanteaza la 10 puncte in fata Barcelonei.

Echipele de start:
Barcelona: Víctor Valdés; Alves, Piqué, Puyol, Abidal; Mascherano, Thiago, Sergi Roberto; Alexis, Messi, Pedro.

Osasuna: Andrés Fernández, Marc Bertrán , Sergio, Flaño, Raitala, Cejudo, Nekounam, Puñal, Nino, Raúl García, Lekic

LIVE TEXT:
Min 1: Incepe meciul cu Barca in atac.
Min 4: SOC la Pamplona!! Lekic deschide scorul dupa un un-doi la marginea careului cu Garcia! VIDEO
Min 22: INCREDIBIL! Faza superba a Osasunei! Raul Garcia trimite pe dreapta pentru Cejudo, acesta centreaza perfect in 6 metri, de unde Lekic il bate fara probleme pe Valdes! 2-0 Osasuna! VIDEO
PAUZA
Min 45: Dubla schimbare la Barcelona. Intra Tello si Cuenca, ies Pedro si Puyol.
Min 50: GOL BARCA! Alexis Sanchez reia in poarta de la 6 metri dupa o centrare trimisa de Cuenca de pe partea dreapta! VIDEO
Min 55: GOL OSASUNA! Raul Garcia reia in poarta din 6 metri, bara gol! E 3-1 pentru Osasuna! VIDEO
Min 74: GOOL BARCA! Tello inscrie cu un sut superb din careu! Osasuna 3-2 Barcelona! VIDEO
Min 78: BARA OSASUNA! Valdes scapa ca prin minune dupa un sut superb al bascilor!
Min 79: Ocazie uriasa Barca! Tello rateaza incredibil din careu!
Min 80: Alexis Sanchez inscrie, insa reusita e anulata pe motiv de offside, dupa ce a fost validata!! VIDEO
Min 90: Asediu la poarta Osasunei, publicul cere finalul. Barca nu gaseste calea catre gol!
FINAL! Osasuna bate si poate stabili noua campioana a Spaniei!