preliminarii EURO 2020 Preliminarii EURO 2020 Scandari RASISTE la meciul vecinilor! Bulgaria - Anglia a fost intrerupt pentru cateva momente din cauza fanilor bulgari. Meciul in pericol sa fie suspendat
Data publicarii: Luni 14 Octombrie 2019, 22:50
Data actualizarii: Luni 14 Octombrie 2019, 22:56

Meciul din aceasta seara dintre Bulgaria si Anglia a fost intrerupt din cauza unor scandari rasiste.

Prima repriza a meciului dintre Bulgaria si Anglia a fost perturbata de fanii bulgarilor care au fost acuzati pentru scandari rasiste. Capitanul Angliei, Harry Kane l-a informat pe arbitrul Ivan Bebek cu privire la scandarile rasiste venite din tribune.

Cateva momente mai tarziu, un anunt a fost facut de crainicul partidei pentru ca scandarile rasiste sa se opreasca.

"Din cauza comportamentului rasist care perturba jocul, arbitrul a indicat ca ar trebui sa suspende meciul", a spus crainicul.

Cativa suporteri englezi prezenti la stadion au avut un raspuns la scandarile bulgarilor: "Stiti ce sunteti, stiti ce sunteti, bastarzi rasisti, stiti ce sunteti."

Din fericire spiritele s-au linistit si partida a continuat. La pauza scorul din meciul Bulgaria - Anglia este 0-4.