Rusia si Scotia au reusit scorurile serii, dar meciul VEDETA a fost cel al Ungariei! GOL FABULOS al ungurilor si o gafa de arbitraj URIASA | VIDEO

Data publicarii: Luni 14 Octombrie 2019, 00:06
Data actualizarii: Luni 14 Octombrie 2019, 00:17

Rusia si Scotia au reusit scorile serii, insa meciul Ungariei cu Azerbaijan a oferit cele mai interesante momente ale acestei etape a preliminariilor.

Ungaria a castigat doar cu 1-0 pe teren propriu dupa un gol magnific reusit de Korhut in minutul 10. Oaspetii din Azerbaijan au reusit sa dea lovitura in minutele de prelungiri, dar golul azerilor a fost anulat incredibil pentru un motiv stiut doar de brigada de arbitri.

Arbitrul Higler din Olanda a dictat hent, insa reluarile TV au demonstrat clar ca golul celor din Azerbaijan a fost perfect regulamentar. Pana si selectionerul Ungariei, Marco Rossi, a crezut ca totul este pierdut si si-a pus mainile in cap, dar arbitrii l-au salvat.

Prin aceasta victorie, Ungaria se mentine in cursa pentru calificare, cu 12 puncte, la doua puncte in spatele liderului Grupei E, Croatia.