Scandal teribil cu Istvan Kovac: "Mi-a spus ca ne va da 2 penalty-uri!" Ce s-a intamplat dupa Turcia - Suedia

Luni 19 Noiembrie 2018, 15:35

Presa din Suedia lanseaza acuzatii grave.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Pe Instagram Sport.ro ai cele mai tari imagini din sport!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Arbitrul roman, Istvan Kovac, este implicat intr-un imens scandal dupa partida dintre Turcia si Suedia. Kovac a acordat penalty in repriza a doua pentru suedezi iar nordicii au obtinut o victorie cu 1-0 ce a dus la retrogradarea matematica a Turciei in Liga C.

Suedezii l-au acuzat pe Kovac pentru neacordarea unui penalty in prima repriza. Fostul atacant de la Hamburg, Markus Berg, a facut o dezvaluire grava in presa din Suedia.

"Pentru mine a fost un penalty evident, dar probabil ca el a crezut ca eu am intrat in fundasul turc. Am vorbit cu el la pauza si mi-a spus ca daca, intr-adevar, a fost penalty, atunci o sa-mi dea doua in repriza secunda" a spus Markus Berg.

Instanţa supremă a amânat judecarea dosarului lui Dragnea. Ce au cerut procurorii DNA