Dinamo Bucuresti - FCSB 1-1 | Atac la Kovac dupa derby: "Trebuia galben cel mult la Gnohere! Cu el pe teren, castigam!"
Duminica 11 Noiembrie 2018, 23:22

Cei de la FCSB au ramas cu regrete dupa egalul cu marea rivala.

Morosanu da cu pumnul IN DIRECT la ProTV si PRO X, pe 14 decembrie, in Dynamite Fighting Show! Gala incepe la PRO X de la 20:00! Morosanu se bate la PRO TV de la 23:30!

Instaleaza gratuit aplicatia Sport.ro pentru Android si iPhone: stiri de ultima ora si toate sporturile LIVE!

Filipe Teixeira a fost si de aceasta data unul dintre cei mai buni jucatori ai FCSB-ului la derby-ul cu Dinamo.

"Pentru noi nu e un rezultat bun, voiam sa castigam. Am jucat cu un om in minus 35-40 de minute, e acceptabil. Trebuie sa jucam mai mult, avem jucatori de calitate si trebuie sa aratam mai mult. Chiar daca Gnohere a primit cartonas rosu, eu le-am spus colegilor pe teren ca putem sa dam inca un gol. Dar e un rezultat acceptabil si mergem mai departe.

Am intrat bine in repriza a doua, am egalat. Clar era mai bine daca ramanea Gnohere, ne-am fi creat mai multe ocazii. Nu stiu daca a fost corecta eliminarea. Trebuie sa fie luat in considerare ca Eddy nu e jucator agresiv si nu voia sa-l loveasca. Trebuia mai multa rabdare, un galben" a spus Teixeira la Digi Sport dupa partida.

Ședința CSAT de la Cotroceni a fost suspendată de Klaus Iohannis. Ce s-a întâmplat