România poate trece pe primul loc în Liga Națiunilor dacă bate în Munengru! Cât s-a terminat Finlanda - Bosnia

finlanda - bosnia Muntenegru - Romania Romania Nationala
Data publicarii: Sambata 04 Iunie 2022, 21:08
Data actualizarii: Sambata 04 Iunie 2022, 21:11

Finlanda și Bosnia, adversarele din grupa României din Liga Națiunilor, au remizat în primul meci al grupei, scor 1-1.

Nordicii au deschis scorul în prelungirile primei reprize, prin ”vedeta” Teemu Pukki, golgheterul lui Norwich, care a punctat dintr-un penalty.

Finlandezii se îndreptau către o victorie, dar Bosnia a dat lovitura în prelungiri. Prevljak a marcat pentru 1-1 din pasa lui Edin Dzeko, astfel că România poate trece pe primul loc în cazul unui succes în Muntenegru.

Dragomir pune presiune înainte de Muntenegru - România

România va merge în Podgorica pentru a juca prima partidă în Nations League cu Muntenegru. Dumitru Dragomir (76 de ani), fost președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal din România, și-a exprimat optimismul la Ora Exactă în Sport de la Pro Arena.

„O să le arătăm noi ce pățim. Am încredere în Edi Iordănescu, măcar la primele jocuri să îi dăm credit. Nu sunt total de acord cu selecția făcută, dar să îl lăsăm, el are responsabilitatea, spun să își asume”, a spus Dumitru Dragomir.

Programul meciurilor din iunie din Liga Națiunilor

Sâmbătă 4 iunie, ora 21:45, stadion Gradski (Podgorica): Muntenegru - România

Marți 7 iunie, ora 21:45, stadion Bilino Polje (Zenica): Bosnia și Herțegovina - România

Sâmbătă 11 iunie, ora 21:45, stadion Giulești (București): România - Finlanda

Marți 14 iunie, ora 21:45, stadion Giulești (București): România - Muntenegru