Prima infrangere a nationalei de futsal in calificarile la Euro 2022! AICI sunt fazele meciului Romania 2-3 Bosnia-Hertegovina

Data publicarii: Vineri 05 Martie 2021, 11:05
Data actualizarii: Vineri 05 Martie 2021, 11:12

Echipa nationala de futsal a Romaniei a pierdut meciul cu Bosnia-Hertegovina, scor 2-3.

Partida, care a avut loc joi seara, in direct pe Pro X, a fost dominata de oaspeti, care au deschis scorul inca din prima repriza, prin dubla capitanului bosniac, Anel Radmiljovic.

"Tricolorii" au reusit sa revina in repriza secunda, prin golurile lui Paulo Ferreira si Marius Matei, care a restabilit egalitatea. Soarta meciului a fost decisa, insa, in ultimele secunde de joc.

Cu un minut si jumatate inainte de final, Srdjan Ivankovic a inscris golul victoriei oaspetilor cu un sut tare, direct in vinclu.

Meciul dintre Romania si Bosnia-Hertegovina a contat pentru a treia etapa a calificarilor la Campionatul European din 2022.

Dupa primele trei meciuri, "tricolorii" sunt pe locul 2 in clasamentul grupei 4, cu doua puncte obtinute dupa remizele cu Serbia si Macedonia de Nord, in timp ce Bosnia este lider neinvins, cu 9 puncte.