MM Stoica a rămas mască după România - Columbia: ”Prea bun! Este din altă categorie”

România - Columbia Dennis Man MM Stoica Nationala Mihai Stoica
Data publicarii: Miercuri 27 Martie 2024, 17:59
Data actualizarii: Miercuri 27 Martie 2024, 17:58

România a pierdut jocul de pregătire cu Columbia disputat pe ”Civitas Metropolitano”, scor 2-3.

Selecționata lui Edward Iordănescu se pregătește intensiv de Campionatul European de la vară, găzduit de Germania și transmis de PRO TV, Pro Arena și VOYO.

Naționala a bifat două jocuri de pregătire în luna martie: Cu Irlanda de Nord, la București, încheiat 1-1, și cu reprezentativa Columbiei, la Madrid, încheiat 2-3.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, s-a uitat la România - Columbia și a ținut să evidențieze evoluția lui Dennis Man, fost jucător la gruparea roș-albastră, care este acum legitimat la Parma.

• Oficialul FCSB a precizat că Man a avut două faze ”excepționale” și joacă foarte bine

”Dennis Man a avut două faze excepţionale, parcă este din altă categorie. Este prea bun la momentul ăsta”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.

Dennis Man a înscris în acest sezon la Parma 11 goluri în Serie B, în 26 de prezențe. Pe deasupra, internaționalul român și-a trecut în cont și cinci pase decisive în eșalonul secund.

Columbia - România s-a încheiat 3-2

Columbia a dominat meciul şi a deschis scorul încă din minutul 5, prin Jhon Cordoba, care a înscris cu o lovitură de cap. În minutul 36, Stanciu şi Marius Marin s-au încurcat şi după o pasă cu călcâiul, iar Jhon Arias a marcat pentru 2-0.

Horaţiu Moldovan a intervenit excelent în minutele 52 şi 66, dar portarul tricolorilor nu a mai avut ce face la şutul lui Yaser Asprilla, din minutul 80.

Pe final, românii au făcut pressing în preajma careului advers, iar Ianis Hagi a recuperat mingea şi a înscris primul gol pentru elevii lui Edi Iordănescu. Tricolorii au mai înscris odată, în minutul 90+4, când Man a pasat şi Florin Tănase a redus din diferenţă.