NEWS ALERT Louis Munteanu, OUT din lotul lui Edi Iordănescu!

louis munteanu edi iordanescu nationala romaniei Nationala
Data publicarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 10:37
Data actualizarii: Sambata 14 Octombrie 2023, 10:38

Pentru România urmează meciul cu Andorra în a opta etapă a preliminariilor EURO 2024.

Naționala României a remizat cu Belarus joi seară, scor 0-0, și a pierdut două puncte importante în Grupa I. Tricolorii au ratat șansa de a devansa liderul Elveția și de a urca, cel puțin temporar, pe prima poziție în clasament.

Louis Munteanu, OUT din lotul lui Edi Iordănescu!

Federația Română de Fotbal (FRF) a anunțat că selecționerul Edward Iordănescu l-a lăsat pe Louis Munteanu să se alăture lotului României U21, condus de Daniel Pancu.

Micii tricolori au învins-o vineri pe Armenia U21 cu 2-0 și se pregătesc acum de confruntarea cu Finlanda de marți, 17 octombrie, de la ora 18:00, pe stadionul celor de la FC Hermannstadt din Sibiu.

• România U21 - Finlanda U21 va fi transmis în direct de Pro Arena & VOYO

Louis Munteanu a prins 13 minute în Belarus - România, după ce Edi Iordănescu l-a introdus pe suprafața terenului în minutul 77 al partidei, în locul lui Denis Drăguș.

Ce a spus Daniel Pancu după România U21 - Armenia U21 2-0

După meciul din Giulești, Daniel Pancu a subliniat importanța victoriei pentru micii tricolori, a remarcat atât aspectele pozitive, cât și cele negative, iar în final a vorbit despre Octavian Popescu - jucător pe care nu l-a convocat la prima acțiune, iar acum a primit și banderola de căpitan.