"Fantastic! Doar 4 echipe au reusit asta!" Ce scriu jurnalistii din Armenia dupa primele meciuri din preliminariile Mondialului din 2022

armenia Echipa Nationala preliminarii CM 2022 Romania Nationala
Data publicarii: Joi 01 Aprilie 2021, 09:33
Data actualizarii: Joi 01 Aprilie 2021, 09:38

Romania a pierdut in fata Armeniei, scor 3-2, in al treilea meci din preliminariile Campionatului Mondial din 2022.

Dupa meci, jurnalistii de la Erevan i-au laudat pe jucatorii lui Caparros, punctand faptul ca Armenia este una dintre cele 4 echipe care au reusit sa aiba punctaj maxim dupa meciurile din aceasta luna.

"Victorie fantastica! Nationala Armeniei a reusit sa invinga si Romania. Echipa noastra s-a aruncat in atac inca din debutul partidei, dar romanii ne-au neutralizat actiunile.

Joaquin Caparros a facut trei schimbari la pauza, iar Armenia a fost si mai activa dupa pauza. Barseghyan a transformat cu mult calm lovitura de la 11 metri din final si a dus scorul la 3-2. Dupa trei jocuri, Armenia are punctaj maxim!

Doar patru echipe au punctaj maxim dupa primele trei etape din preliminariile CM 2022: Armenia, Anglia, Danemarca si Italia. Victoria cu Romania este cu adevarat una fantastica", au notat cei de la Arm Sport.

In clasamentul grupei J, Armenia este lider cu 9 puncte, fiind urmata de Macedonia de Nord si Germania, fiecare avand cate 6 puncte. Romania este abia pe locul 4, cu doar 3 puncte, fiind la egalitate cu Islanda.