Spania a castigat, dar nu e lider in grupa: 1-0 cu Belarus! Suedia 3-1 Muntenegru, Ibra a dat doua goluri in 4 minute! Toate rezultatele si situatia grupelor

23:00 14 Jun

Imaginea serii - reactia copiilor pe tunel cand l-au vazut pe Zlatan.

22:35 14 Jun

Zlatan Ibrahimovici da recital in meciul pe care Suedia il joaca pe teren propriu cu Muntenegru. Este 3-0 la pauza; Marcus Berg a deschis scorul in minutul 38, apoi Ibra a reusit o dubla in patru minute ('40, '44).

Spania conduce cu 1-0 in Belarus, dupa golul marcat de David Silva in minutul 45.

In celelalte doua meciuri care se disputa de la aceasta ora, Slovacia conduce Macedonia cu 2-0, iar Lituania si Elvetia sunt la egalitate, 0-0.

21:55 14 Jun

Echipa de start a Spaniei la meciul din Belarus pare un dream-team al Europei.

De la aceasta ora se mai joaca:

Lituania - Elvetia
Slovacia - Macedonia
Suedia - Muntenegru

21:00 14 Jun

20:46 14 Jun

Min 87 / Slovenia 2-3 Anglia / Final nebun de meci, cu doua goluri marcate in doua minute. Slovenii au egalat prin Pecnik, dar nu s-au bucurat prea mult - Rooney a punctat imediat si Anglia poate ramane cu maximum de puncte in grupa.

20:35 14 Jun

Slovenia 1-2 Anglia! SUPER GOL Wilshere! Din nou mijlocasul lui Arsenal, tot cu o executie senzationala! AICI, VIDEO!

20:16 14 Jun

Min 57 / Slovenia 1-1 Anglia / Wilshere egaleaza cu o torpila din marginea careului. VEZI AICI EXECUTIA!

19:49 14 Jun

Pe banca Sloveniei este cosmarul nostru din 2001, Srecko Katanec.

23:31 13 Jun

Min 85 / Feroe 2-1 Grecia / Sokratis a inscris, grecii mai au cinci minute pentru smulge un egal in Feroe

23:19 13 Jun

Grecia traieste o rusine istorica in aceasta seara. Feroe conduce cu 2-0 dupa golul inscris de Brandur Olsen in minutul 70.

Germania conduce cu 6-0 in Gibraltar (Schuerrle '28, '65, '71, Kruse '47, Gundogan '51, Bellarabi '57).

22:34 13 Jun

Rezultate la pauza:

Gibraltar 0 - 1 Germania
Feroe 1 - 0 Grecia
Danemarca 1 - 0 Serbia

22:28 13 Jun

Gibraltar a rezistat bine pana acum. Este minutul 40 si Germania conduce doar cu 1-0, prin golul marcat de Andre Schurrle in minutul 28. Schweinsteiger a ratat un penalty in minutul 10.

22:22 13 Jun

Feroe 1-0 Grecia / Asta e culmea! Feroe o conduce pe Grecia cu 1-0 din minutul 32, dupa golul lui Hallur Hansson.

22:04 13 Jun

Ce noroc pe Franta ca e calificata automat la Euro. Echipa lui Deschamps tocmai a pierdut in Albania, scor 0-1, la capatul unui meci in care pe teren s-au aflat Pogba, Evra, Giroud, Griezmann, Sakho, Varane, Lacazette...

Este a 3-a infrangere suferita de Franta in ultimele patru partide.

21:53 13 Jun

Oare cate goluri isi ia Gibraltarul in seara asta? :) In tur a fost "doar" 4-0.

21:00 13 Jun

Lucasz Szukala a fost titular in victoria obtinuta de Polonia in fata Georgiei, scor 4-0. In minutul 89 era 1-0 pentru polonezi, apoi Lewandowski a marcat de trei ori intr-un interval de patru minute.

20:44 13 Jun

Min 82 / Finlanda 0-1 Ungaria / Zoltan Stieber deschide scorul cu o torpila fantastica din afara careului. In acest moment, urca la doua puncte in spatele Romaniei

20:42 13 Jun

Moment de magie oferit de Cristiano Ronaldo, iar seria de driblinguri s-a incheiat cu un calcai.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

20:30 13 Jun

Min 58 / Armenia 1-3 Portugalia / Cristiano Ronaldo marcheaza de doua ori intr-un interval de doar trei minute ('55, '58) si Portugalia evita o mare rusine in Armenia.

19:34 13 Jun

Min 29 / Este 1-1 la Armenia - Portugalia, Cristiano Ronaldo a marcat din penalty.

19:23 13 Jun

Min 14 / Prima surpriza a serii in Europa - Portugalia, cu Ronaldo in teren, este condusa de Armenia cu 1-0.

Golul marcat de Pizzelli, fostul adversar al Stelei de la Aktobe, este uluitor. Torpila din lovitura libera de la 25 de metri, mingea a lovit transversala si apoi a intrat in poarta.

23:33 12 Jun

Islanda continua sa faca minuni in grupa A. O conduce pe Cehia cu 1-0 si devine liderul grupei la acest scor. Turcia risca sa vada Euro de la televizor - e pe 4, la doua puncte in spatele Olandei.

23:20 12 Jun

Min 71 / Letonia 0-2 Olanda / Olandezii au rezolvat meciul in patru minute, cu doua goluri inscrise de doi jucatori de la PSV, noua campioana din Eredivisie (Georginio Wijnaldum '67, Luciano Narsingh '71)

22:27 12 Jun

Min 36 / Este 1-1 la Croatia - Italia, dupa golul marcat de Antonio Candreva din penalty

22:18 12 Jun

Rezultate '30

Andorra 1 - 1 Cipru
Bosnia 0 - 0 Israel
Croatia 1 - 0 Italia

22:05 12 Jun

12 minute nebune la Split - Croatia o conduce pe Italia cu 1-0 dupa golul inscris de Mario Mandzukici.

Mandzukic a ratat un penalty in minutul 7. Trei minute mai tarziu, El Shaarawy a marcat, dar golul a fost anulat eronat pe motiv de ofsaid. Italienii au protestat, croatii au plecat pe contraatac si au inscris prin Mandzukici.

21:54 12 Jun

Turcia a invins Kazakhstanul cu 1-0, prin golul marcat de Arda Turan in minutul 83. Turcia a urcat peste Olanda in clasament cu aceasta victorie.

18:48 12 Jun

In aceasta seara incep primele meciuri din etapa a 6-a a campaniei preliminare pentru Euro 2016.

Croatia - Italia este capul de afis, dar si meciul Olandei din Letonia are o miza foarte mare. Olandezii sunt disperati sa castige, altfel risca sa piarda chiar si locul 3 in grupa.