Elveția - România 2-2 | Viorel Moldovan pune tunurile pe Edi Iordănescu: "Total depășit"

Elveția - România edi iordanescu preliminarii euro 2024 Romania Viorel Moldovan Nationala
Data publicarii: Luni 19 Iunie 2023, 23:57
Data actualizarii: Marti 20 Iunie 2023, 00:08

România a obținut un rezultat nesperat de egalitate, scor 2-2, în deplasare, cu Elveția.

După o primă repriză catastrofală, în care reprezentativa antrenată de Edi Iordănescu a fost dominată categoric de adversari, naționala României a reușit să se redreseze pe finalul meciului, reușind să obțină un rezultat nesperat.

Golurile marcate de Valentin Mihăilă în ultimele minute de joc au făcut ca meciul să se termine la egalitate, scor 2-2, iar tricolorii rămân pe locul doi în clasamentul grupei I.

În ciuda punctului obținut în deplasarea de la Lucerna, Viorel Moldovan a avut un discurs dur la adresa lui Edi Iordănescu.

"A fost total depășit, a greșit fundamental din punct de vedere tactic. Nu poți să abordezi așa un joc de o asemenea manieră, sunt total dezamăgit. A salvat un egal incredibil. A fost complet depășit de realitate. Și nu aș da vina pe jucători. Din cauza tacticii, nu au avut un sens al jocului", a declarat Viorel Moldovan, la Prima Sport.