"De ce Doamne? Nu se poate!" Imagini ANTOLOGICE! Pustii U19, DARAMATI dupa ratarea calificarii la EURO! VIDEO

Data publicarii: Miercuri 28 Martie 2018, 09:38
Data actualizarii: Miercuri 28 Martie 2018, 09:39

Dezamagire incredibila pentru nationala U19, care a ratat calificarea la EURO in prelungiri.

Romania U19 a ratat calificarea la Campionatul European dupa ce a pierdut cu Ucraina, scor 1-2. Romania avea nevoie de un singur punct pentru calificare, dar a primit doua goluri in ultmele 10 minute.

Tensiunea din prelungiri a fost uriasa. Jucatorii de pe banca au trait in genunchi finalul, iar apoi au inceput sa planga. E cea mai mare dezamagire din cariera lor.

Romania a condus cu 1-0, insa Morutan a primit al doilea galben si implicit pe cel rosu pentru ca si-a scos tricoul la bucuria marcarii golului. Si Neciu a fost eliminat in prelungiri.

Nationala U19 s-a retras in final, iar asta a costat-o calificarea. Ucrainenii au marcat in minutele 84 si 92.

"De ce Doamne? Nu se poate!" s-au intrebat pustii romani, vizibil afectati de ratarea celei mai importante performante din cariera lor de pana acum.